18 sierpnia 2023

Dębicki Festyn Rodzinny 

Już w niedzielę, 27 sierpnia, od godz. 15:00 zapraszamy do Parku Jordanowskiego na Dębicki Festyn Rodzinny. Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 

Pragniemy, aby Park wypełnił się rodzinną atmosferą, dlatego wspólnie z naszymi Partnerami przygotowaliśmy turnieje rzutów do kosza oraz strzałów na bramkę, które odbędą się na Orliku. Tych, którzy bardziej preferują sporty intelektualne zapraszamy do udziału w turnieju szachowym. 

Miłośników rowerów zachęcamy do skorzystania z Miasteczka Rowerowego, prowadzonego przez Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, w którym będzie nagradzana jazda zgodna z zasadami ruchu drogowego. Będzie również można skorzystać z porad ekspertów od rowerów z Centrum Rowerowego Bike&Chill. Jesteśmy przekonani, że wiele atrakcji dostarczy grupa Street Workout Dębica i pokaz nadludzkiej siły oraz sprawności wykonany na drążkach. 

Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w  warsztatach stylizacji prowadzonych przez Wiolę Kmiecik polegających na określeniu rodzaju skory, komputerowej analizie stanu przeprowadzeniu metamorfozy oraz zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie “satin hands”. Będą również obecni przedstawiciele Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante, którzy udzielą cennych porad żywieniowych, wręczą ciekawe przepisy na zdrowe, smaczne i szybkie w przygotowaniu dania oraz sezonowe przepisy m.in. na domowe przetwory. U nich będą również dostępne specjalne materiały edukacyjne nt. dietoterapii w chorobach układu sercowo-naczyniowego, w cukrzycy i insulinooporności oraz materiały dla kobiet w ciąży oraz mam karmiących. 

Podczas, gdy najmłodsze dzieci będą uczestniczyły w grach i zabawach z animatorkami, dorośli będą mogli skorzystać z obecności przedstawicieli różnych instytucji publicznych i dowiedzieć się na temat możliwości pozyskania grantów i dotacji unijnych oraz z pozostałych źródeł. 

Do Dębickiego Festynu włączyła się również młodzież realizująca projekt “5 minut z książką 2.0” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii, promujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz Siostry Służebniczki ze sklepikiem “Dobroć”. W Parku Jordanowski będą obecni również wolontariusze Akademii Przyszłości, z którymi będzie można porozmawiać o działaniach Stowarzyszenia Wiosna w ramach najnowszej edycji 2023/2024. 

Wszystkie osoby będące w Parku będą miały również możliwość wsparcia Marysi Lasoty, która cierpi na zespół wad wrodzonych CUN, w tym wodogłowie, małogłowie, niedorozwój nerwów wzrokowych oraz refluks żołądkowo-przełykowy. Chcemy pomóc Marysi i zebrać brakującą kwotę na operację, która planowana jest na wrzesień br. 

Ramowy program Festynu:

godz. 15:00 - gry i zabawy z animatorkami   

godz. 15:20 - oficjalne rozpoczęcie Dębickiego Festynu Rodzinnego 

godz. 15:30 - turniej szachowy

godz. 16:15 - turnieju rzutów do kosza

godz. 16:45 - turniej strzałów na bramkę

godz. 17:15 - pokaz streetworkingu  

godz. 17:40 - wręczenie nagród zwycięzcom biorących udział w turniejach 

godz. 18:00 - zakończenie 

 

Zobacz równeż: