02 września 2023

Dębicki Festyn Rodzinny - nowy termin!

Mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość! Dębicki Festyn Rodzinny, który musieliśmy przełożyć ze względu na skutki potężnej nawałnicy, która przeszła nad naszym miastem, odbędzie się już niebawem, bo w niedzielę, 10 września od godz. 15.00 w Parku Jordanowskim. 


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. 
Podczas festynu będzie można wziąć udział w licznych turniejach sportowych. Wspólnie z Akademia Koszykarska KS Wisłoka Dębica  przygotowaliśmy turniej rzutów do kosza, MKS DAP Dębica  poprowadzi turniej strzałów na bramkę , a tych, którzy preferują sporty intelektualne wraz z Miejski Klub Szachowy GRYF Dębica  zapraszamy na turniej szachowy. 

Miłośników rowerów zachęcamy do skorzystania z Miasteczka Rowerowego prowadzonego przez Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, w którym będzie nagradzana jazda zgodna z zasadami ruchu drogowego. Będzie również można skorzystać z porad ekspertów od rowerów z Bike&Chill - Centrum Rowerowe Dębica.

Jesteśmy przekonani, że wiele atrakcji dostarczy grupa Street Workout Dębica i pokaz nadludzkiej siły  oraz sprawności wykonany na drążkach. 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do strefy piękna, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach stylizacji  oraz skorzystać z porad dietetycznych Bonne Sante. Będą tam również obecni uczniowie fryzjerstwa z Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy  im. Mikołaja Kopernika, którzy zadbają o kolorowe fryzury  dla najmłodszych uczestników festynu.  

Do Dębickiego Festynu Rodzinnego włączył się także Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Podczas wydarzenia uczniowie zademonstrują działanie skonstruowanych przez siebie robotów , a wszyscy zainteresowani będą mogli sterować robotami oraz zapoznać się z ich funkcjonalnością .  
W parku będzie można spotkać również młodzież realizującą projekt 5 minut z książką 2.0 w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii, promujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży , Siostry Służebniczki ze sklepikiem “Dobroć” oraz wolontariuszy Akademia Przyszłości Podkarpackie , z którymi będzie można porozmawiać o działaniach Stowarzyszenia Wiosna w ramach najnowszej edycji 2023/2024. 

W czasie, gdy najmłodsze dzieci będą uczestniczyły w grach i zabawach z animatorkami, dorośli będą mogli skorzystać z obecności przedstawicieli różnych instytucji publicznych i dowiedzieć się na temat możliwości pozyskania grantów i dotacji unijnych oraz z pozostałych źródeł. 

Wszystkie osoby będące w parku będą mogły wesprzeć Marysię Lasotę Maria Lasota i Jej walka o życie - 14 - letnią dziewczynkę, która cierpi na zespół wad wrodzonych CUN, w tym wodogłowie, małogłowie, niedorozwój nerwów wzrokowych oraz refluks żołądkowo-przełykowy. Chcemy pomóc Marysi i zebrać brakującą kwotę  na operację i rehabilitację, która planowana jest na koniec września br. W tym celu wolontariusze z Fundacja Serdecznej Pomocy oraz Hufiec Pracy Dębica będą kwestować  podczas wydarzenia.  

Serdecznie zapraszamy. Razem możemy więcej.

 

Zobacz równeż: