05 lutego 2023

Spotkanie z muzyką - Wieczorne Melodie 

Stowarzyszenie Teraz Dębica we współpracy z Pappas Pizza & Cafe oraz Stowarzyszeniem z Potrzeby Serca zaprasza na klimatyczny koncert “Wieczorne melodie”, podczas którego będzie można posłuchać muzyki z krainy łagodności, czyli poezji śpiewanej oraz piosenek turystycznych. Wstęp jest wolny, jednak zachęcamy do składania datków do przygotowanej na tę okazję puszki. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na leczenie Kuby - mieszkańca powiatu dębickiego, ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. 

Jeśli tęsknicie za śpiewaniem przy ognisku czy w górskim schronisku, to taki właśnie klimat chcielibyśmy stworzyć w czasie naszego spotkania. W Pappasie wystąpią muzycy, którzy na co dzień mieszkają w Dębicy, a wolne chwile chętnie spędzają na leśnych ścieżkach i górskich szlakach. Wykonają oni covery zespołu Stare Dobre Małżeństwo oraz Grzane Wino, w którego składzie gra jeden z naszych wykonawców.

Podczas koncertu będzie wystawiona puszka na wolne datki, dzięki której można wesprzeć finansowo leczenie Jakuba Rudy. Chłopiec urodził się w 2006 roku i już w pierwszych latach swojego życia zaczął mierzyć się z problemami zdrowotnymi. Początkowo były to odstępstwa od normy w rozwoju ruchowym, z czasem symptomy przybrały formę silnego bólu w nogach, ich męczliwością i przykurczami w kolanach. Prowadzona rehabilitacja nie przynosiła oczekiwanych efektów, a rozpoczęta wówczas diagnostyka, która trwała długie lata, zakończyła się szeregiem rozpoznań, które rzutują na całe jego teraźniejsze życie. W lutym 2022 roku u Kuby zaczęły występować ataki porażenne (porażenia ogólne obejmujące całe ciało) niewiadomego pochodzenia. Kuba podlega ciągłej diagnostyce, która musi zostać w pełni powtórzona, ponieważ wcześniejsze wyniki pozostawiają wiele niejasności. Ponadto, lekarze podejrzewają zespół Andersena i Tawila. Niestety decydujący głos w walce o lepsze jutro mają finanse, które stały się przeszkodą niemożliwą do pokonania w pojedynkę, stąd serdeczna prośba o Państwa pomoc. Każdy gest jest na wagę złota!

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 lutego 2023 r. o godz. 18:00 w Restauracji Pappas w Dębicy (ul. Stefana Batorego 11). Wstęp wolny. Rezerwacja stolików - 14 676 66 60

Zobacz równeż: